به گزارش خبرگزاری تسنیم, محمد دریایی درباره مواد غذایی سالم اظهار داشت: به‌علت تغییر الگوی زیست و تغذیه, طبیعت و سرنوشت اکثر انسان‌های نسل کنونی "سرد و تَر" است

به نقل از سایت کلینیک دندانپزشکی زهره

به‌گفته دریایی از طرفی فشارهای زندگی ماشینی باعث افزایش اضطراب‌ها و نگرانی‌های روحی و روانی شده است چرا که طبیعت اضطراب و اندوه نیز سرد است و دومین عامل سردی در بدن است.
این مشاور طب سنتی افزود: ذات غم و اندوه ؛ سرد است, انسان با شنیدن اخبار غم‌انگیز به‌خصوص غم از دست دادن عزیزانش، بدنش سرد و سودساز می‌شود لذا به همین دلیل در فرهنگ تغذیه ایرانی؛ در مراسم سوگواری غذاهایی با طبع گرم خرما, گلاب, قهوه و حلوا سِرو می‌شود, چرا که این مواد غذایی سودا را از بین می‌برد و تحمل غصه را بیشتر می‌کند و صبرآفرین می‌شود.
دریایی گفت: به‌عکس، انسان وقتی شاد و مسرور است, حرکت گلبول‌های قرمز خونش بیشتر شده و رنگ رخسارش زیبا می‌شود؛ انسان وقتی در محیط‌های شاد به سر می‌برد بدنش به‌حالت نرمال‌تری قرار می‌گیرد.
وی بیان می‌شود: بی‌سبب نیست که حیات و زندگی گرم آفریده شده و به‌مجرد اینکه روح از بدن خارج می‌شود بدن سرد و یخ می‌شود, غذاهای مصرفی نیز دقیقاً همین اثر را دارند.
این مشاور طب سنتی عنوان کرد: متأسفانه با تغییر فرهنگ تغذیه, غذاهای با طبع گرم و جادویی مانند آبگوشت که مفید و بهترین غذا برای رفع ناراحتی‌های جنسی و زودانزالی است، تحت الشعاع قرار گرفتند.
دریایی خاطرنشان کرد: غذاهای ایرانی مانند کالجوش, اشکنه, نرگسی و ... از سفره ایرانی برچیده شده است و غذاهای با طبع سرد مانند برنج در ناهار یا شام مصرف می‌شود.