از قصه‌ی وحشتناک به‌دنیا آوردن بچه تا شوخی‌هایی که درباره‌ی بارداری می‌گویند، تقریبا هر چیزی می‌تواند یک زن باردار را ناراحت کند؛ مگر آن‌که به او بگویید بسیار زیبا به‌نظر می‌رسد. اما در هر صورت، ما در این مقاله به ارائه‌ی چند نکته‌ی کارآمد درباره‌ی مسائلی که نباید برای یک زن باردار مطرح کرد می‌پردازیم.

به نقل از سایت کلینیک دندانپزشکی زهره

۱."وای خدای من! وقتی من زایمان کردم..." لطفا از گفتن این جمله بپرهیزید! حرف زدن با یک خانم باردار (به‌خصوص اگر در بارداری اول خود به‌سر می‌برد) درباره‌ی این‌که شما در تجربه‌ی زایمان خود اپیدورال را به‌موقع دریافت نکرده‌اید و تمام درد زایمان را حس کرده‌اید واقعا موضوع دوستانه‌ای برای صحبت نیست. زنانی‌که قرار است برای اولین بار مادر شوند به اندازه‌ی کافی از اتفاقی که قرار است بی‌افتد وحشت دارند؛ بنابراین دانستن جزییات زایمان دردناک و طولانی شما هیچ کمک خاصی به او نخواهد کرد. و لطفا در مورد تعداد بخیه‌های خود نیز صحبت نکنید. این موضوع نیز در دسته‌ی مسائلی قرار می‌گیرد که اصلا برای یک زن باردار خوشایند نیست. آیا باید در مورد تجربه‌ی زایمان خود (که اصلا هم خوشایند نبوده است) دروغ بگویید؟ البته که نه! اما این بحث را بگذارید برای زمانی‌که او زایمان کرده است. اگر نمی‌توانید مسئله‌ی خوشایندی درباره‌ی زایمان خود برای او تعریف کنید، حداقل بحث را عوض کنید!
 
۲."خیلی درد دارد! نمی‌ترسی؟" او قطعا از زایمانی که پیش رو دارد می‌ترسد! و به کمک داستان‌های ترسناکی که از زایمان برایش تعریف کرده‌اید شب‌ها کابوس می‌بیند. اگر نکته‌ی مفیدی برای ارائه ندارید (مثلا نکته‌هایی درباره‌‌ی این‌که چطور می‌تواند در زمان زایمان کمی احساس راحتی بکند) بحث را عوض کنید.

به نقل از سایت کلینیک دندانپزشکی زهره

۳."ما می‌خواهیم امشب به مهمانی/ رستوران/ کنسرت یا هر نوع سرگرمی دیگری برویم! تو که نمی‌خواستی بی‌آیی؟... نه؟" او خودش می‌داند که باردار است، قرار است شخص دیگری به خانواده‌اش اضافه شود و باید ساعت ۹ شب به رختخواب برود. دوست باردار شما شاید شرایط آمدن به یک مهمانی یا قرار شبانه را نداشته باشد (چرا که ممکن است هر لحظه زایمان کند یا برخی غذاها را نمی‌تواند مصرف کند یا نمی‌تواند بیش از حد بیدار بماند) اما دلیلی ندارد که او را دعوت نکنیم. زنان باردار هنوز هم می‌توانند بیرون بروند، برقصند و مانند افراد دیگر خوش بگذرانند. تصور نکنید که چون یک جنین در شکم دارد دوست ندارد از خانه بیرون بیاید.
 
۴."مطمئنی که دوقلو باردار نیستی؟" ممکن است با گفتن این جمله، احساس شوخ‌طبعی و صمیمیت به شما دست بدهد، اما ما به شما اطمینان می‌دهیم که این‌طور نیست! و شما اولین نفری نیستید که این شوخی را با او می‌کند! یک بدن باردار به‌طور طبیعی اضافه وزن پیدا می‌کند (درست مانند یه بدن غیر باردار طبیعی!) و اگر او شکم بزرگی دارد نیازی نیست که حتما آن را به او نشان دهید. و با این که وزن گرفتن در دوران بارداری بسیار طبیعی و نشانه‌ی سلامتی است، اما تحمل این تغییرات بدنی برای برخی از زنان باردار به لحاظ روانی و احساسی بسیار دشوار است. پس لطفا چیزی را که خودش می‌داند دوباره یادش نیندازید! در شکم او هشت بچه وجود ندارد (او سونوگرافی انجام داده و از تعداد بچه‌هایش اطلاع دارد) پس او را با این حرف اذیت نکنید. او دارد یک زندگی جدید به این جهان می‌آورد و هیچ دلیلی بزرگتر از این برای تغییرات بدنی وجود ندارد.